Çatı olukları, çatıların en uç kısmında bulunan ve çatı örtüsünden akan suların birikerek borular aracılığı ile tahliyesini sağlayan çatı elemanlarıdır. Zaman içinde yağmur, kar, rüzgar ve havada uçuşan çeşitli maddeler sebebiyle zarar gören çatı oluklarının düzenli olarak bakım ve onarımlarının yapılması gerekir. Özellikle üstü açık çatı oluklarının birkaç yılda bir sorun çıkarması normaldir. Çatı oluklarının bakım ve tamirlerinin ihmal edilmesi bir süre sonra ciddi sorunlara yol açacak, bina duvarlarına veya çatı altına sızan sular sebebiyle binanız zarar görmeye başlayacaktır. İhmal ile sarf edilmeyen para sorunun büyümesi ile katlanacak ve çok daha ciddi rakamlara ulaşacaktır.

Metal veya polimer malzemeden yapılan çatı olukları sıcak ve soğukta ısının etkisi ile büzüşüp genleştiği için bir süre sonra çatlaklar oluşmaya başlar. Diğer yandan ek yerlerindeki malzemenin yıpranması sebebiyle çatı oluklarında kopmalar meydana gelir. Bu durumun ihmali halinde kopma ve düşme dahi yaşanabilir. Şiddetli yağmurların görüldüğü bölgelerde çatı oluklarının hasarlı olması özellikle su sızıntısına sebep olur. Bina duvarlarının rutubetlenmesi yanında evlerin camlarının da sürekli kirlenmesi can sıkıcı olacaktır. Ayrıca sorunlu çatı olukları çatı altına da su sızıntısı yapacağı için çok daha ciddi sorunlar yaratır.

Çatı oluk tamiri çatıların en uç kısmında gerçekleştirilen bir iştir. Bu sebeple işi yapan ustaların iş güvenliği konusunda tecrübeli ve gerekli ekipmana sahip olması şarttır. Riskli ve zor bir uygulama olan çatı oluk tamiri aynı zamanda çatıya zarar vermeden yapılmalıdır. Olukları tamir ederken çatıya zarar vermemek için özen gösterilmemesi iş sahibine ekstra tamir masrafı yaratacaktır.

Çatı oluk tamiri işinde en iyi hizmeti en uygun fiyata almak konusunda arayışınız varsa bize ulaşmanız yeterli. Çatı oluklarınızın yenilenmesi, tamiri hatta sıfırdan çatı oluğu yapımı konusunda verdiğimiz hizmetlerimiz yanında ürün çeşitliliğimiz ve teknik ekipmanımız ile çatı konusunda uzmanlaşmış kadromuz daima hizmetinizdedir. İyi hizmeti ekonomik koşullarda almak ve uzun yıllar her türlü çatı probleminizde arayabileceğiniz bir dosta sahip olmak isterseniz 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.